Kryefaqja / HISTORI (page 29)

HISTORI

Vera e rrallë që konsumonin Ilirët, edhe Aristoteli ka shkruar për të

Nga MARIN MEMA Një nga përshkrimet më interesante për Ilirinë e sjell filozofi dhe mendimtari i madh i lashtësisë, Aristoteli. Përmes tij rijetëzohen elementë pak të njohur, e mjaft tërheqës. Megjithatë një prej tyre mbetet absolutisht më i veçanti.Në veprën “De Mirabilibus Auscultationibus”, Aristoteli mes të tjerash shkruan edhe për …

Më shumë
Loading...