Kryefaqja / LAJME / SPORT (page 7)

SPORT

HISTORIKE/ Shqiptari merr titullin kampion në WWE

Gzim Selmani është mundësi shqiptar, i famshëm në botë pasi rrëmbeu titullin kampion në RAW, WWE. Shqiptari, i cili njihet ndryshe në botën e WWE si Rezar ka mundur së bashku me partnerin e tij Akam AOP, Seth Rollins, duke i marrë kështu titullin kampion në Raw për skuadrat dyshe …

Më shumë

Akil Gjakova fiton medaljen e artë në Kampionatin Evropian U-23

Akil Gjakova është i artë në Kampionatin Evropian U-23. Xhudisti ynë vazhdoi formën e mirë të shfaqur këtë vit, duke u shpallur kampion i evropianit, që po mbahet në Gyor të Hungarisë. Gjakova në finalen e kategorisë deri në 73 kilogramë, mposhti me Ippon Rufat Mamadov të Azerbajxhanit. Paraprakisht, Akili …

Më shumë

Përveç medaljeve, tri super xhudistet nga Kosova fituan edhe pikë në rrugë për Lojërat Olimpike Tokyo 2020

Xhudistet nga Kosova morën tri medalje në Grand Slamin në Abu Dhabi. Nora Gjakova u kurorëzua me medaljen e artë, ndërsa Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi morën nga një medalje të argjendtë. Ky ishte një rikthim mrekullushëm për Majlinda Kelmendin, pasi ajo mungoi 14 muaj jashtë aktiviteteve sportive, mirëpo sot …

Më shumë

Distria Krasniqi fiton medaljen e argjendtë në Abu Dhabi

22 vjeçarja nga Kosova është dashur të pajtohet me medaljen e argjendtë në Abu Dhabi, pasi është mundur me Ippon në finale nga garuesja nga Mongolia, Urantsetseg Munkhbat, në kategorinë deri në 48 kilogramë. Krasniqi në këtë Grand Slam të respektuar pati paraqitje të mirë duke arritur deri në finale …

Më shumë

UEFA dënon tifozët romë nga Romania për thirrjet “Kosova është Serbi”

Komisioni disiplinor i UEFA-së gjobiti sot romunët me një ndeshje pa spektatorë dhe një gjobë prej 73.000 euro për shkak të sjelljeve raciste të tifozëve në një ndeshje kundër Serbisë në Ligën e Kombeve. Romët e Romanisë janë gjobitur me 50,000 euro, pasi turma vazhdimisht thërrisnin “Kosova është Serbi” dhe …

Më shumë

E pret “Ferri” i Beogradit, Xherdan Shaqiri është gati…

Xherdan Shaqiri nuk shqetësohet për faktin që aid he Liverpool, pas dy javësh do të ndeshen në Serbi me Yllin e Kuq të Beogradit dhe as nuk trembet nga kërcënimet direkte, apo edhe atë të tërthorta, nga tifozët serbë, sikurse dhe nga presioni i stafit të ekipit kundërshtar. Futbollisti me …

Më shumë

Xherdan Shaqiri “çmend” serbët e Crvena Zvezdës në Champions League

Xherdan Shaqiri është duke shkëlqyer me Liverpool në Ligën e Kampionëve. Futbollisti me orgjinë shqiptare, u besua si titullar sonte nga Jurgen Clopp, në sfidën e Liverpool kundër Crvena Zvezdës. Në minutën e 45` të ndeshjes, Shaqiri u bë protagonist, pasi dha asistin e golit të dytë për Liverpool, që …

Më shumë

Florian Marku nuk njeh kundërshtar, rrëzon rumunin pas dy raundesh në MMA

Florian Marku ka arritur të shënojë fitore ndaj rumunit Vranceanu Ion. Luftëtari shqiptar i arti marciale ishte dominues edhe në raundin e parë ku grushtoi shumë mbi rumunin. Në raundin e dytë ai tregoi që është i pamposhtur në MMA. Ai ka folur pas ndeshjes duke treguar se ëndrra e …

Më shumë
Loading...