Kryefaqja / OPINION / Spartak Ngjela

Spartak Ngjela

Ngjela zbulon skandalin: Ilir Meta garanti per arratisjen e Gruevskit, FBI dhe Lleshi gati per kapjen e Presidentit

Pas arratisjes së ish-kryeministrit Nikolla Gruevski për në Budapest, ku është në pritje të azilit politik, vjen një reagim nga avokati Spartak Ngjela. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Ngjela tha se ka dyshime që Gruevski është ndihmuar nga ‘korrupsioni i lartë shqiptar’. Mes ironisë Ngjela thekson se në Tiranë ka …

Më shumë

Ngjela: Arrestimet në Maqedoni mesazh për pushtetarët shqiptarë…

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi ditën e djeshme se vala e arrestimeve maqedonase do të mbërrijë së shpejti edhe në Shqipëri. Teksa në Maqedoni është lëshuar një urdhër-arresti ndërkombëtar për ish-kryeministrin maqedonas, Nikolla Gruevski si edhe është vënë në pranga dje edhe ish-ministri i Transporteve, Mile Janakievski, Ngjela pret që e …

Më shumë

Shqipëria sot ndodhet përpara këtij udhëkryqi: ose do të degradojë në një varfëri shpërbërëse, ose do të ndëshkojë korrupsionin

Nga Spartak Ngjela Ku ka të drejtë Presidenti që të mos dekretojë një ministër! Sipas kësaj, atëherë ky president ka të drejtë që të mos dekretojë edhe kryeministrin që ka fituar zgjedhjet. Domethënë që të shpallet monark absolut. Turp historik. Po sigurisht, derisa kanë zgjedhur president një njeri që nuk …

Më shumë

Ngjela trondit grekët, zbulon shumën marramendëse që do paguajnë për genocidin ndaj çamëve, mesazh të fortë dhe politikanëve të shitur shqiptarë

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, ka deklaruar se bandës së korruptuar dhe të inkriminuar politike po i vjen fundi dhe nuk kanë më fuqi të bllokojnë aleancën shqiptaro-amerikane. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ngjela shkruan se pushtetarët shqiptarë të shitur në Beograd dhe në Athinë tani janë të identifikuar …

Më shumë

Ngjela: Serbia, Greqia dhe Turqia janë shtetet që janë hedhur në luftë kundër nesh

Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha se Turqia, Greqia dhe Serbia janë hedhur në luftë kundër Shqipërisë. Ngjela: Tre janë shtetet që janë hedhur në luftë kundër nesh, Serbia, Greqia dhe Turqia. Këto tre shtete kërkojnë të ndërhyjnë këtu për interesa të …

Më shumë

Në Ballkan do ketë konflikt, Shqipëria duhet të ketë armatën e saj

Nga: Spartak Ngjela Vetëm ushtria e Kosovës si armatë moderne dhe me 40 mijë ushtarë, i jep Kosovës njohjen nga Beogradi. Kosova sot e vendosi ngritjen e ushtrisë me 101 vota në Parlamentin e saj. Po Shqipëria? Duhet edhe Shqipëria të formojë sa më shpejt armatën e saj. l. E …

Më shumë

Çfarë po ndodh me botën shqiptare në Ballkanin Perëndimor?

Nga Spartak Ngjela Referendumi në Maqedoni nuk fitoi. Vuçiçi thërret për forcë, por s’ka para. As Putini nuk ka para. Kurse Vuçiç, pasi e pa që Thaçi u rrëzua në Prishtinë, u nis e shkoi në Moskë. Po ku ka Moska forcë kundër Perëndimit! Por Thaçi ia ka luajtur lojën …

Më shumë
Loading...