Kryefaqja / OPINION / Spartak Ngjela (page 2)

Spartak Ngjela

Shqipëria sot ndodhet përpara këtij udhëkryqi: ose do të degradojë në një varfëri shpërbërëse, ose do të ndëshkojë korrupsionin

Nga Spartak Ngjela Ku ka të drejtë Presidenti që të mos dekretojë një ministër! Sipas kësaj, atëherë ky president ka të drejtë që të mos dekretojë edhe kryeministrin që ka fituar zgjedhjet. Domethënë që të shpallet monark absolut. Turp historik. Po sigurisht, derisa kanë zgjedhur president një njeri që nuk …

Më shumë

Ngjela trondit grekët, zbulon shumën marramendëse që do paguajnë për genocidin ndaj çamëve, mesazh të fortë dhe politikanëve të shitur shqiptarë

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, ka deklaruar se bandës së korruptuar dhe të inkriminuar politike po i vjen fundi dhe nuk kanë më fuqi të bllokojnë aleancën shqiptaro-amerikane. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ngjela shkruan se pushtetarët shqiptarë të shitur në Beograd dhe në Athinë tani janë të identifikuar …

Më shumë

Ngjela: Serbia, Greqia dhe Turqia janë shtetet që janë hedhur në luftë kundër nesh

Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha se Turqia, Greqia dhe Serbia janë hedhur në luftë kundër Shqipërisë. Ngjela: Tre janë shtetet që janë hedhur në luftë kundër nesh, Serbia, Greqia dhe Turqia. Këto tre shtete kërkojnë të ndërhyjnë këtu për interesa të …

Më shumë

Në Ballkan do ketë konflikt, Shqipëria duhet të ketë armatën e saj

Nga: Spartak Ngjela Vetëm ushtria e Kosovës si armatë moderne dhe me 40 mijë ushtarë, i jep Kosovës njohjen nga Beogradi. Kosova sot e vendosi ngritjen e ushtrisë me 101 vota në Parlamentin e saj. Po Shqipëria? Duhet edhe Shqipëria të formojë sa më shpejt armatën e saj. l. E …

Më shumë

Çfarë po ndodh me botën shqiptare në Ballkanin Perëndimor?

Nga Spartak Ngjela Referendumi në Maqedoni nuk fitoi. Vuçiçi thërret për forcë, por s’ka para. As Putini nuk ka para. Kurse Vuçiç, pasi e pa që Thaçi u rrëzua në Prishtinë, u nis e shkoi në Moskë. Po ku ka Moska forcë kundër Perëndimit! Por Thaçi ia ka luajtur lojën …

Më shumë

Skënderbeu u mësoi shqiptarëve çfarë është atdheu

Spartak Ngjela Më 17 janar, të 550 viteve më parë ka vdekur Heroi ynë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu. Gjergj Kastrioti ishte i pari shqiptar që duke sakrifikuar gjithçka të vetën: familjen, karrierën në një perandori dhe vetveten gjithashtu, me sakrificën e tij sublime dhe me heroizmin e tij të jashtëzakonshëm, …

Më shumë

Gjenocidi grek në Çamëri, vepër më e rëndë se Holokausti

Nga Spartak Ngjela Pyetja që duhet të ngrihet këtu është kjo: pas konsolidimit të pavarësisë së Kosovës dhe krijimit të federatës shqiptaro-bullgare në Maqedoni, e cila duket se është në proces, a do t’iu drejtohet USA edhe shqiptarëve të Greqisë për t’iu dhënë atyre të gjitha të drejtat e mohuara …

Më shumë

Krerët shqiptarë janë të shitur

Nga Spartak Ngjela Duhet të jemi realistë: thuajse të gjithë krerët shqiptarë të Shqipërisë, dhe kudo ku kanë qenë e ku janë në Ballkanin Perëndimor, janë shitur dhe shiten kundër interesit kombëtar. I. Kjo është historia e dhimbshme e shqiptarëve, të cilët kanë ikur me shumicë nga vendi i tyre. …

Më shumë