Kryefaqja / OPINION / Spartak Ngjela (page 3)

Spartak Ngjela

Spartak Ngjela: Në Shqipëri nuk ka më këmbë turku, amerikanët do të eliminojnë korrupsionin trefishor Berisha – Meta – Rama

Të gjithë elitat perëndimore e dinë që gjuha shqipe është një thesar i qytetërimit perëndimor; të gjithë historianët e spikatur dhe të gjitha katedrat e historisë në Amerikë e dinë dhe po e shkruajnë që shqiptarët janë populli më i vjetër dhe me rezistent i Europës; Politika shqiptare sot, është …

Më shumë

Spartak Ngjela thirrje Ramës: Nuk je monark absolut o zotëri, jep dorëheqjen. Kush të lë të bësh këtë

Spartak Ngjela thotë se Rama duhet të dorëhiqet pas protestës në Kalimash ku dhjetra qytetarë dogjën dhe shkatërruan sportelet ku pritej të kryhej pagesa e taksës për Rrugën e Kombit. Avokati që së fundmi ka intensifikuar kritikat ndaj qeverisë “Rama”, mendon se  shteti është në krizë pasi sipas tij Perëndimi …

Më shumë

SPARTAK NGJELA: DO TRONDITET OPINIONI BOTËROR, DY DREJTORË TË PËRGJITHSHËM, DY MINISTRA DHE DY KRYEMINISTRA DO T’I SHIHNI SE SI DO TA HEDHIN ME “KOKËN LART” VALLEN E TURPIT

Këta janë dy kryeministra që i urrejnë deri në vdekje shqiptarët, pikërisht se i kanë grabitur varfërisë ekstreme të shqiptarëve gati një miliardë e gjysmë dollarë vetëm me rrugët. Shkruan: Spartak Ngjela Korrupsioni i lartë shtetëror kryeministror në Shqipëri, ka kaluar nga frika tek e frikëshmja. l. Tani shihet se …

Më shumë

Pa territoret shqiptare, Mali i Zi, Maqedonia, Greqia dhe Serbia do ishin vetëm “shprehje gjeografike”

Nga Spartak Ngjela Ku është nisur të shkojë Shqipëria dhe çfarë po bën korrupsioni shtetëror shqiptar sot për të shpëtuar kokën dhe paratë? Shqipëria është nisur të shkojë drejt një progresi perëndimor; kurse korrupsioni është bashkuar që ta ndalojë. Dhe sërish, si gjithmonë, edhe sot i është drejtuar fqinjëve që kanë …

Më shumë

Vettingu/ Ngjela: Do arrestohen 1000 persona. Janë politikanë të të gjitha rangjeve, kryeministra, ministra e deputetë; kryetarë bashkish… në 10 vitet e fundit

Do të jenë thuajse sa numuri i të penalizuar në Rumani: rreth 1000 persona. Janë politikenë të të gjitha rangjeve kryeministra, ministra e deputetë; kryetarë bashkish në 10 vjetët e fundit, biznesmenë të klientelave kryeministrore; drejtorë doganash dhe drejtorë tatimtaksash e të tjerë si këta. Spartak Ngjela Shqiptarët po presin …

Më shumë

Ngjela: Takimi me grekët për bashkim kombëtar?

Bisedimet dy ditore të ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati me homologun grek Kotzias përbëjnë një hap të rëndësishëm për të gjetur zgjidhje të qëndrueshme për problemet ekzistuese mes dy vendeve, por jo vetëm. Duke marrë shkas nga ky takim, avokati Spartak Ngjela, përmes një statusi në Facebook ndalet tek marrëveshja …

Më shumë