Kryefaqja / OPINION (page 3)

OPINION

Rrenat serbe që e mashtruan botën

Shkruan Fahri XHARRA “Fotoja që e tronditi Serbinë në vitin 1987, e pastaj edhe një pjesë të botës. Një familje serbe, për të mbijetuar i duhej që me fëmijët e saj të vegjël  të sigurojë jetën  duke punuar fushën. Por, e gjora  e ka frikën nga shqiptarët dhe i duhet …

Më shumë

Dylberët shqipfolës janë kryesisht njerëz të mirë

Nga Aurel Dasareti, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike ([email protected]) Kur rrethet e ngushta planifikojnë se çka do të bëjnë dhe nuk i japin llogari askujt, zë të ecë guximshëm korrupsioni. Vetëm njerëzit e lirë mund t`i mbrojnë qëndrimet e veta dhe nderin e fortë për një përfundim të përbashkët, përkrahin interesat e kombit para …

Më shumë

Kastriot Berishaj shpërthen ndaj klasës politike në Tiranë e Prishtinë: Jeni nën komanden e Erdoganit dhe Vuçiçit

Komunikata e plotë e kryetarit të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, z. Kastriot Berishaj. Ngjarja e sotme në Lezhë, ku inspektorët e Këshillit Kombëtar të Monumenteve kanë shembur piedestalin ku do të vendosej busti i kryeheroit kombëtar Gjergj Kastriotit pranë memorialit të tij në Lezhë tregon qartë se elemente të …

Më shumë

Kastriot Berishaj: Shqipëria do të bashkohet vetëm atëherë kur të arrestohen këta faqezinjë dhe këlyshët e tyre në vilajetet e tjera shqiptare

Nga Kastriot Berishaj Kryetar i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar Jetësimi i aspiratës shekullore të shqiptarëve, bashkim fizik i trojeve shqiptare sipas aktit juridik të 28 Nëntorit të vitit 1912 të shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, me kufijt e saj natyror është një proces i pashmangshëm, por aktualisht për fat …

Më shumë