Kryefaqja / OPINION / KUJTOHET MASAKRA QË SERBËT BËNË NË PAZARIN E RI TË SANXHAKUT

KUJTOHET MASAKRA QË SERBËT BËNË NË PAZARIN E RI TË SANXHAKUT

KUJTOHET MASAKRA QË SERBËT BËNË NË PAZARIN E RI TË SANXHAKUTMe rastin e 72-vjetorit të krimeve serbo-komuniste në Pazarin e Ri të Sanxhakut, ekzekutimit të Aqif Blytës dhe Ahmet Dacit, dhe rreth 2000 qytetarëve tjerë të pafajshëm në Haxhet, sot lagje e banuar e Pazarit të Ri, organizata joqeveritare “Kosova për Sanxhakun”, organizon konferencën shkencore më temën “72-vjetori i ekzekutimit të Aqif Blytës dhe Ahmet Dacit – Masakra në Haxhet të Pazarit të Ri”.
Konferenca organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

IDENTITETI SHQIPTAR I ÇAMËRISË

Lidhja me Çamërinë mua më vjen nga zemra, nga shpirti, nga varri i gjyshërve dhe …

Leave a Reply

Loading...