Kryefaqja / LAJME / LSHB reagon ndaj arrestimit të ish-ushtarit të UÇK-së

LSHB reagon ndaj arrestimit të ish-ushtarit të UÇK-së

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar reagon ashpër ndaj arrestimit të ish-ushtarit të UÇK-së Albert S nga policia Zvicërrane më qëllim të ekstradimit në Serbi. Arrestimi është bërë më kërkesën e Serbisë. Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar denon aktin e arrestimit nga ana e autoritetëve Zvicërrane dhe i bënë thirrje të dyja Qeverive Shqiptare që ti marrin në mbrojtje qytetarët shqiptar kudo që ata gjinden ku punojnë e veprojnë. Shqiptarët nuk kanë kry krime në Serbi por kanë zhvilluar luftë të drejt çlirimtare ndaj pushtimit të Serbisë në Kosovë dhe në trojet e tyre etnike. Kryeqendra e terrorizmit është në Beograd.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...