Kryefaqja / LSHB / Lavdi dëshmorëve të kombit. Ideali i tyre, është obligim për ne!

Lavdi dëshmorëve të kombit. Ideali i tyre, është obligim për ne!

Sot shënohet 5 Maji, Dita e Dëshmorëve të Kombit. Sot, të gjithë ne, jemi të obliguar të përkujtojmë sakrificën e madhe të të gjithë brezave dhe të vazhdojmë në hapat e tyre për jetësimin e Shqipërisë së Bashkuar. 
Mund të falen një vargë gabimesh, por një është i pafalshëm; shkelja e betimit të dëshmorëve për çlirim dhe ribashkim kombëtar. Ideali i tyre, është obligim për ne!
Nderimi më i mirë dhe më kuptimploti për dëshmorët e kombit është duke i’u përmbajtur idealit të tyre; të cilët dhanë jetën për çlirimin dhe bashkimin e trojeve të Shqipërisë. 
Lavdi e përjetshme gjithë dëshmorëve të kombit shqiptar, që ranë në altarin e pavdeksisë për jetësimin e Shqipërisë së Bashkuar!
Tahir Veliu

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kastriot Berishaj: Sindromi vetëvrasës i shqiptarëve po tkurr terësinë territoriale të trojeve shqiptare! Ilir Meta dhe Anastas Janullatos janë zagarë të Greqisë shoviniste

“Ilir Meta, qeni i dekoruar nga Greqia dhe bythëlepirësi i antishqiptarit tjetër, Anastas Janullatos puthen …

Leave a Reply

Loading...