Kryefaqja / OPINION / Familja Ndrecaj krenohet me Mirsadin, e disa familje do të turpërohen nga “analistët” e tyre

Familja Ndrecaj krenohet me Mirsadin, e disa familje do të turpërohen nga “analistët” e tyre

Aq sa krenohemi me këta djem, ne bashkë me shumicën e popullit shqiptar turpërohemi nga disa analistë që kanë mbirë këto ditë si këpurdhat pas shiut, e që shpifin e akuzojnë çka është më keq për luftëtarët e lirisë. Shpifin pas vdekjes së tyre, duke mos ua lënë rehat as eshtrat në varr

YLBER NDRECAJ

Familja Ndrecaj krenohet me djalin e saj Mirsadin. Krenohemi me luftën e tij për çlirimin e trojeve shqiptare dhe për barazinë e plotë. Krenohemi që jetoi me dashurinë për Iliridën dhe ra Dëshmor për lirinë e barazinë e Iliridës. Krenohemi edhe me shokët dhe bashkëluftëtarët e Mirsadit. Ishin djemtë më të mirë që pati Kosova dhe shqiptaria, e që i dolën zot vendin në kohërat më të vështira. Ata janë krenaria e mbarë shqiptarisë!

Aq sa krenohemi me këta djem, ne bashkë me shumicën e popullit shqiptar turpërohemi nga disa analistë që kanë mbirë këto ditë si këpurdhat pas shiut, e që shpifin e akuzojnë çka është më keq për luftëtarët e lirisë. Shpifin pas vdekjes së tyre, duke mos ua lënë rehat as eshtrat në varr. Shpifin pa fije turpi edhe për luftëtarët e lirisë që ende dergjen në burgjet e kazamatet sllave. Jemi të sigurt se prej këtij soji të analistëve që nuk dinë asgjë tjetër përveç se të shpifin dhe akuzojnë figurat kombëtare, turpërohen edhe vetë familjet e tyre. Zaten këtë edhe na e kanë thënë shumë familjarë të tyre, por nuk dua ta keqpërdori në këtë tekst.

Dua vetëm tua bëj të qartë se e keni shumë gabim nëse mendoni se na provokoni e na nxitni të ndërmarrim ndonjë hap të paparamenduar kundër jush. Nëse mendoni se do të merremi me ju, gaboni edhe më shumë. Nuk kemi kohë të merremi me ju. Nuk e kemi luksin tuaj që fitoni para të majme nga armiqtë e shqiptarëve, që u paguajnë të shkruani kundër popullit tuaj. Ne kemi punë për të bërë dhe për të rritur gjenerata të reja, që do t’i dalin zot kombit. Kurse dënimi më i madh për Ju o analista mercenarë dhe të shpifur,është se prej jush turpërohet edhe familja juaj. Edhe shokët tuaj. Edhe ata që u kanë njohur, e që me siguri nuk duan më të ju njohin. Dënimi më i madh për ju do të jetë që do të gjykohen edhe nga historia edhe nga Zoti, për shpifjet që i bëni për ata që u sakrifikuan për lirinë e popullit.

Po e përsëris edhe një herë: Ne jemi dhe do të mbetemi krenarë, e ju jeni të turpëruar.

Rroftë Shqipëria!

Poshtë tradhtarët!

(Autori është vëlla i Mirsad Ndrecaj-Komandant NATO)

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Ish gjenerali Qehaja tregon inskenimin që mund ta bëjë Beogradi për të penguar ushtrinë, thotë se nuk duhet të zmbrapsemi

Gjenerali Ramadan Qehaja shprehet shumë i lumtur që po kryhet kjo detyrë, për të cilën …

Leave a Reply

Loading...