Kryefaqja / PERSONALITETE / Nese do ishte në Rambuje Ukshin Hoti sot do ishte Gjallë

Nese do ishte në Rambuje Ukshin Hoti sot do ishte Gjallë

Sot me 16 Maj 2016 behen 17 vite kur Serbia Fashiste dhe Millosheviqi e zhduken kolosin intelektualin patriotin vizionarin e madh Mr.Ukshin Hotin i cili ishte ideator i forcave te armatosura dhe ishte kunder politikes se vajtimit Vitet ikin dhe ti Baca Uke i mungon Kombit Shqiptar , na mungon dituria jote vizioni urtesia ndershmeria vlerat tuaja .Ishe Armik i Jugosllavise por edhe i klases politike shqiptare ne Kosove te cilet kurre nuk ta diten vleren por te luftuan po aq mizorisht sa Serbia , kurse sot manipulojne me emrin tend per vota poena rejtin te tyre mjeranet .

Ti ishe ze i Luftes se Ushtrise Clirimtare te Kosoves mbeshtetes i saj me familje ishe militant i Bashkimit Kombetar .

Ty ta kane pas friken ustallaret e politikes sone Rugova dhe Thaci andaj nuk te futen ne listen e bisedimeve shqiptaro-serbe ne Rambuje dhe Paris sepse druheshin nga aftesia jote se mos ua mirrje timonin ketyre ziliqareve te semure per pushtet .

Nese do kerkonin te ishe ti domosdoshmerishte baca Uke do ishe gjalle sepse te huajt do te nxirrnin nga Burgu .

Turpi i shoqerofte gjithe jeten keta karrierista , uroj sot mos te qesin lot krokodilli kinse te duan sepse nuk te kane dashur kurre sepse jane shpirtezinje .

Keta lideruca edhe pas luftes nuk te permenden kurre ne bisedime me Serbet , por te permendin vec per me shit ‘patriotizem’ horrat .

“Ukshin Hoti ,thoshte beje ose vdis”
Erald Selca -Opinionist

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

E vetmja grua shqiptare me gradën gjeneral-major: Lexoni 6 fakte të rralla për Xhevë LLadrovcin

Xhevë Krasniqi, Lladrovci ishte luftëtare e UÇK-së në luftën e fundit në Kosovë, e cila …

Leave a Reply

Loading...