Kryefaqja / HISTORI / KRIMET GREKE / Asnjëherë nuk ka rastësi tek terroristët grekë

Asnjëherë nuk ka rastësi tek terroristët grekë

Nga Arben Llalla

Në këtë foto që është bërë në shkurt të vitit 1994 në Kakavijë kemi:

1. Fredi Bejleri, kryetar i OMONIA dega Himarë, anëtar i organizatave terroriste greke MAVI, PASIVA dhe SFEVA.

2. Mitropoliti i Konicës, Sebastianos, antishqiptar i tërbuar, kryetari i organizatës terroriste SFEVA, themeluesi dhe i PASIVA.

3. Grigori Νtrigoja, kryetar i organizatës SFEVA dega Selanik.

4. Leonidha Papas, kryetari i OMONIAS, antar i SFEVA dhe i PASIVA.

Fill pas shkrepjes së kësaj fotografie ndodhi masakra e 10 prillit 1994 në Peshkëpi të Gjirokastrës.

Nuk është rastësi që Leonidha Papas qëllon kryetar i OMONIA, ashtu sikurse nuk është rastësi që Fredi-Dionis Bejleri qëllon të jetë kryetar i OMONIA për degën e Himarës.

E ardhmja nuk e dimë se çfarë befasirash do na ofrojë.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

“Kam futur gra lakuriq e fëmijë në furrë për t’i pjekur”, njihuni me monstrën që kreu mizori mbi shqiptarët

Fjalët e fundit të Napoleon Zervës ishin po aq të tmerrshme sa edhe masakrat e …

Leave a Reply