Kryefaqja / HISTORI / KRIMET GREKE / E tmerrshme: Taksisti grek masakron vajzën shqiptare 16 vjeçe derisa po kthehej në Janinë

E tmerrshme: Taksisti grek masakron vajzën shqiptare 16 vjeçe derisa po kthehej në Janinë

Qeveria shqiptare hesht dhe nuk reagon kundër diskriminimit të shqiptarëve nga terrori grek, që i ka rrënjët në politiken hegjemoniste greke dhe në orientimin kriminal kundër shqiptarëve.

Qeveria shqiptare ka obligim kushtetues që ti mbrojë qytetarët shqiptar kudo që ata ndodhen.

Qeveria shqiptare, qeveri e lojalitetit dhe nenshtrimit ndaj armiqëve të popullit shqiptar, qeveri vasale dhe armike e popullit shqiptar.

E denje për nje skenar filmash horror është autopsia për vdekjen misterioze te 16-vjecares shqiptare Konstandina Anagnosti, e cila humbi jetën duke udhetuar me nje taksi nga Saranda në Janinë në 2014. Mediat greke kane dhene sot detaje duke iu referuar autopsise se bere nga mjeku-ligjor Theodoros Vougiouklakis.

Sipas saj, nga trupi i Konstandinës ishin hequr organet vitale në mënyrë jo profesionale dhe jashtë çdo standardi të mjekësisë ligjore. Ai ka treguar permes autopsise se firmosur prej tij se në trupin e vajzes mungonte baza e gjuhës, epiglotisi, trakeja, laringu, mitra dhe truri. Me tej, ai tregon se në gjakun dhe në analizat e urinës që iu bënë, u konstatuan sasi të larta të likodainës, nje lloj i anestezise qe dyshihet te jete perdorur.

Ai ka kerkuar nga hetuesit te bejne test për oragnet e vajzes qe pala shqiptare i dergo në Greqi për ekzaminime, duke mos e fshehur habine e madhe për metoden e perdorur. Autpsioa vjen pas ngjarjes qe ndodhi me 15 Nëntor të vitit 2014, kur vajza me emrin Konstandina Anagnosti kishte shkuar tek nje dentist në Sarandë me një taksist grek. Por  gjatë kthimit për në Janinë, ku banonte se bashku në nenen, e divorcuar nga i atij, vajza u be keq dhe mberriti pa jete në spital.

Pas kesaj, babai i vajzes, Jorgo Anagnosti, në disa dalje publike dhe intervista bëri kallëzim në Policinë e Janinës, pasi pretendonte se vajza e tij nuk ndërroi jetë për shkaqe natyrale. Hetimi në Greqi po vazhdon ende, kurse taksisti grek që po e shoqëronte ndiqet penalisht.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...