Kryefaqja / LSHB / LSHB në mbështetje të shoqërisë së vetme dhe të pastër civile

LSHB në mbështetje të shoqërisë së vetme dhe të pastër civile

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar mbështet fuqishëm vullnetin e Shoqërisë Civile dhe qytetarëve të Kukësit kundër klasës politike antishqiptare, që keqpërdor policinë e shtetit për të arritur qëllimet antikombëtare dhe të jashtëligjshme.

LSHB, gjithashtu dënon fuqishëm veprimet e klikës politike antishqiptare, e cila, ditën e sotme proçedoi penalisht 8 aktivistë të Shoqërisë Civile, për protesta të jashtëligjshme, në lidhje me arrestimin e padrejtë të qytetarëve të Kukësit.

Ne qëndrojmë në solidaritet të sinqertë me kauzat qytetare jo partiake, duke shpresuar se rezistenca do të vazhdojë edhe më e fortë. Rezistencë kjo që i jep shpresë për ditë më të mira çdo qytetari të ndershëm.

Edhe një herë ua bëjmë me dije të gjithve se shqiptarët nuk pranojnë kufijtë e imponuar, prandaj më mënyrë paqësore largojeni kufirin Shqipëri – Kosovë, sepse edhe durimi i popullit shqiptar ka fund dhe jemi të gatshëm të veprojmë me të gjitha mjetet dhe metodat për rrënimin e kufijve antishqiptar dhe antieuropian që padrejtësisht ndajnë shqiptarët.

Tahir Veliu

Kryetar i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

“Skënderbeu” me Gardë Nderi në Prishtinë, do ta marrë përsipër Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Kryeheroi ynë kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu, tashmë do të nderohet me një Gardë Nderi në …

Leave a Reply

Loading...