Kryefaqja / LAJME / LSHB heq flamurin grek nga kisha e Kranës në Finiq, e hedh në plehra

LSHB heq flamurin grek nga kisha e Kranës në Finiq, e hedh në plehra

Aktivistët dhe veprimtarët e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar kanë vazhduar misionin e tyre për dezinfektimin e terrenit, në jug të Shqipërisë, atje ku ka edhe prezencë të shpirtshiturve, që për një pension grek janë gati të bëjnë çudira.

Flamuri/lecka greke e ngritur majë kishës së Kranës në Finiq, valvitej pa asnjë problem në territorin shqiptar, askush nuk guxoi ta hiqte atë flamur qorr deri dje.

Sot në orët e para të mëngjesit, kryetari i LSHB-së z. Kastriot Berishaj mbërriti në Kranë, bashkë me disa veprimtarë të LSHB-së, dhe e hoqën leckën greke.

Siç mund ta shihni në këtë foto, lecka greke është hequr nga kisha e Kranës.

Ja edhe lecka greke, e bërë copa-copa ashtu siç i takon dhe e hedhur në plehra.

Klasa politike antishqiptare i ka favorizuar shumë strukturat greke në jug të Shqipërisë, por shqiptari i vërtetë nuk ka vdekur akoma.

Më 28 nëntor, flamuri kombëtar shqiptar do të ngrihet në Prevezën e pushtuar nga horrat greke. Prisni, se keni për ta parë. 🇦🇱

Check Also

Austria ia rikujton Serbisë se Kosova është kusht për anëtarësim në Bashkimin Evropian

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka takuar homologun e tij austriak, Alexander Van der Belen. …