Kryefaqja / LSHB / LSHB çliron Bularatin, heq flamurin irredentist grek

LSHB çliron Bularatin, heq flamurin irredentist grek

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar vazhdon me dezinfektimin e terrenit në jug të Shqipërisë, ku në një operacion të sukseshëm arriti të hiqte leckën greke, e cila ishte e varur në palllatin e kulturës, në mes të fshatit Bularat, rreth 20 km nga Gjirokastra.

Lecka greke e varur në Bularat
Lecka greke e varur në Bularat
Lecka greke e grisur nga LSHB
Lecka greke e grisur nga LSHB

Ditë më parë, organizatat ekstremiste greke organizuan në Bularat, një manifestim për gjoja “ringjalljen e Vorio-Epirit” duke bërë thirrje për luftë dhe duke kërcënuar drejtpërdrejtë, shqiptarët.

Ky operacion i LSHB-së është i dy brenda muajit, në jug të Shqipërisë, ku pak javë më parë u finalizua heqja e leckës greke nga kisha e Finiqit.

Kryetari Kastriot Berishaj me flamurin shqiptar përballë ndertesës ku ishte vendosur lecka greke
Kryetari Kastriot Berishaj me flamurin shqiptar përballë ndertesës në Bularat ku ishte vendosur lecka greke
Lecka greke nuk do ngrejë kurrë krye në Shqipëri
Lecka greke nuk do ngrejë kurrë krye në Shqipëri

Check Also

Ja rrëfimi rrënqethës i kryetarit të LSHB-së

Me 19 Dhjetor 2017 kam bërë aksident pa fajin tim, që më ka shkaktu mbi …