Kryefaqja / LAJME / Legalizimi i portaleve aksioni i rradhës i qeverisë Rama

Legalizimi i portaleve aksioni i rradhës i qeverisë Rama

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar nisjen e një aksioni për të futur në shinat ligjore portalet.

Në një postim në twitter, kryeministri thotë se nga diskutimi për Paketën Antishpifje del qartë se urbanizimi i xhunglës online nis nga legalizimi i portaleve.

Rama thotë se legalizimi mund të bëhet në pak minuta përmes regjistrimit online në QKB.

“Duke qenë se janë fantazma pa adresë e pa emër,uroj ta lexojnë këtë mesazh para ditës së hënë” përfundon reagimin Rama.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Haradinaj: Nëse taksa është më e rëndësishme më shumë se dialogu, ajo nuk do të hiqet kurrë mbi këtë dhe

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se nuk do të lejohet që heqja e …