Kryefaqja / LAJME / Ushtria e Shqipërisë hap dyert për shqiptarët jashtë kufirit

Ushtria e Shqipërisë hap dyert për shqiptarët jashtë kufirit

Akademia Ushtarake e Shqipërisë do të hapin dyert edhe për shqiptarët e Kosovës.

Lajmi është dhënë nga ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, e cila tha se duke filluar nga ky vit do të pranohen studentë në akademi edhe nga Kosova dhe vendet e tjera aleate.

“Viti i ri akademik nis sot jo vetëm nëpër universitete, por edhe në Forcat e Armatosura të Shqipërisë.

Akademia e FA hap dyert për arsimimin dhe kualifikimin e mëtejshëm të ushtarakëve, jo vetëm nga #Shqipëria, por edhe nga #Kosova e vende të tjera aleate.

Suksese gjithë ushtarakëve në rrugëtimin e tyre drejt promovimit në gradë e karrierë!”, shkruan Xhaçka në Facebook.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Loading...