Kryefaqja / LAJME / Edi Rama: ‘Kosova duhet të dijë se e ka në krah vëllaun e madh’

Edi Rama: ‘Kosova duhet të dijë se e ka në krah vëllaun e madh’

Kryeministri i Shqipëris, Edi Rama në një intervistë gjatë ditës së sotme ka treguar gadishmëri për ta mbështut Kosovën në çdo hap që e bën.

‘Kosova dhe Shqipëria janë një, vetëm një kufi na ndan, gjithsesi nuk është problem qe ne ta ndihmojm Kosovë apo ata Shqipërin.’ tha ai në fillim.

‘Kosova po bëhet me ushtri dhe ne jemi të gatshëm ta ndihmojm.’

‘Si me mjete, në mënyrë financiare por edhe me trupa, Kosova duhet të dijë se gjithmonë e ka në krah vëllaun e madh.’

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Loading...