Kryefaqja / LAJME / Gjykata Penale vulosi vendimin për Gruevskin, ka dy javë afat të paraqitet në burg

Gjykata Penale vulosi vendimin për Gruevskin, ka dy javë afat të paraqitet në burg

Gjykata Penale dje ka pranuar vendimin e gjykatës së Apelit ku është vërtetuar vendimi i shkallës së parë, që parasheh dy vite burg për ish kryeministrin, Nikolla Gruevski.

Gjykata Penale ka vulosur këtë vendim, dhe Gruevski ka dy javë kohë të paraqitet në burg.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Loading...