Kryefaqja / LAJME / LAJM I FUNDIT/ Vritet nga RENEA terroristi grek që hapi zjarr ndaj policisë

LAJM I FUNDIT/ Vritet nga RENEA terroristi grek që hapi zjarr ndaj policisë

Prej mesditës së sotme Policia lokale dhe RENEA ishin në kërkim të 35-vjeçarit Kostandin Kacifa, i cili qëlloi mbi patrullën e uniformave blu.

Rreth orës 15: 45, Policia njofton se Forcat RENEA janë vënë në ndjekje të tij dhe në faqen e malit mbi depon e ujit të fshatit Bularat, Kostandinos Kaçifa është lokalizuar nga forcat speciale.

Forcat RENEA i kanë bërë thirrje të hedhë armën dhe të dorëzohet, por terroristi Kaçifa nuk i është përgjigjur thirrjes së herë pas hershme të policise, por ka hapur zjarr me arme duke rrezikuar seriozisht jetën e efektiveve edhe për shkak të terrenit ku mundësia e mbrojtjes ishte e ulët.

Forcat RENEA janë kundërpërgjigjur dhe gjatë shkëmbimit të zjarrit ka mbetur i vrarë K. Kaçifa.

Në vendngjarje ka mberritur grupi hetimor ku vijojnë veprimet e tjera, nen drejtimin e Prokurorise.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kurti i reagon Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave …

Loading...