Kryefaqja / LAJME / Terroristi grek kishte planifikuar sulmin në Gjirokastër

Terroristi grek kishte planifikuar sulmin në Gjirokastër

Kostandinos Kaçifas, 35 vjeçari që u vra nga Renea në fshatrat e Gjirokastrës, kishte planifikuar sulmin ndaj policisë shqiptare këtë 28 tetor.

Dita kur në Bularat zhvillohej një festë e qytetarëve pseudogrek (të shitur për një penzion të shtetit të falimentuar), Kaçifas kishte parashikuar “t’i çonte një mesazh” siç shkruan ai Ciprasit dhe Ramës.

Në profilin e tij në Facebook, Kaçifas ka plot mesazhe ku bën thirrje për rezistencë të “grekëve” në jug të Shqipërisë, të cilët i quan “vorio-epiriotë”.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Lajm i mirë nga Kroacia, në Osijek do të hapet shkolla e mesme në gjuhën shqipe

Në qytetin Osijek dhe në rrethinën e tij funksionojnë disa shkolla fillore në gjuhën shqipe. …

Loading...