Kryefaqja / LAJME / Në meshën e terroristit grek Kacifa në Gjirokastër shihen edhe pjestarë të Forcave Speciale të ushtrisë greke

Në meshën e terroristit grek Kacifa në Gjirokastër shihen edhe pjestarë të Forcave Speciale të ushtrisë greke

Në foton e publikuar nga historiani shihen banorë të këtij fshati me qirinj nëpër duar teksa zhvillojnë meshën e kësaj të diele.

Në një status në Facebook, historiani Arben Llalla shkruan se në këtë meshë ka patur prani edhe të Forcave Speciale të ushtrisë greke.

“Sot në kishën e Bularatit janë parë njerëz të ardhur nga Greqia me veshje të forcave speciale të ushtrisë greke. Njeriu me bluzë të zezë është njeri nga forcat greke…”,-shkruan Llalla. Në foton e publikuar nga historiani shihen banorë të këtij fshati me qirinj nëpër duar teksa zhvillojnë meshën e kësaj të diele. Ndërkohë që e pranishme në këtë meshë ka qenë edhe mamaja e Kacifas, Vasilia, e cila duket teksa qan dhe mbështetet tek duart e priftit.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Letër e hapur nga Grupi i heronjëve të Kumanovës: “Do ta ndjekim Gruevskin, Mijallkovin dhe Ali Ahmetin deri në fund të botës! Ne nuk kemi ardhur as për para, e as për përfitime por për të realizuar qëllimin kombëtar dhe për shkak të mosrealizimit të Marrëveshjes së Ohrit.”

Grupi i Kumanovës, përmes familjarëve të tyre ka dërguar një reagim publik. Në këtë reagim …

Leave a Reply