Kryefaqja / LAJME / Ragmi Mustafa zgjidhet kryetar i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës

Ragmi Mustafa zgjidhet kryetar i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës

Kandidati i Partisë për Veprim Demokratik për kryetar të Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Serbi, Ragmi Mustafa, ka mposhtur të gjithë kandidatët tjerë shqiptarë në zgjedhjet e sotme.

Sipas rezultateve preliminare, Mustafa ka fituar 4 mijë e 719 vota, i dyti është kandidati i Alternativës për Ndryshim, Arbër Pajaziti, me 3 mijë e 741 vota, Sali Salihu i Partisë Demokratike ka marrë 2 mijë e 323 vota, Partia Demokratike Shqiptare është radhitur e katërta në zgjedhje me 1 mijë e 700 vota të fituara, LRPDSH 1 mijë e 200 vota, etj.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Letër e hapur nga Grupi i heronjëve të Kumanovës: “Do ta ndjekim Gruevskin, Mijallkovin dhe Ali Ahmetin deri në fund të botës! Ne nuk kemi ardhur as për para, e as për përfitime por për të realizuar qëllimin kombëtar dhe për shkak të mosrealizimit të Marrëveshjes së Ohrit.”

Grupi i Kumanovës, përmes familjarëve të tyre ka dërguar një reagim publik. Në këtë reagim …

Leave a Reply