Kryefaqja / LAJME / Vuçiq biznesmenëve turq ua ofron gratë serbe

Vuçiq biznesmenëve turq ua ofron gratë serbe

Shteti turk ka investuar jo pak në Serbi. Së fundi është duke u ndërtuar fabrika e tekstilit ‘Eurotay’ ku pritet të punësohen një numër të madh të grave nga të gjitha moshat.

Presidenti serb, Aleksandër Vucic në fjalën e tij para të pranishmëve gjatë vizitës që i bëri fabrikës në fjalë ditë më parë, dëgjohet duke i joshur investitorët turq me femra serbe, raporton gazetametro.

‘Ju turqit që po kujdeseni për investimet në Serbi, kujdesuni edhe për gratë tona… dhe kujdesuni mirë për to’, dëgjohet duke thënë Vucic.

Fabrika e tekstilit “Eurotay”, e cila është duke u ndërtuar në Adran pranë Kralevës, do të punësojë 2.500 vetë dhe pritet të hapet në prill 2019.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kurti i reagon Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave …

Leave a Reply

Loading...