Kryefaqja / LAJME / Lajmi i fundit/ Arrestohet në Gjirokastër ekstremisti grek Babis Karathanos, pranga tre të tjerëve

Lajmi i fundit/ Arrestohet në Gjirokastër ekstremisti grek Babis Karathanos, pranga tre të tjerëve

Mediat greke shkruajnë se policia shqiptare ka arrestuar në Gjirokastër ekstremisti grek Babis Karathanos. Gjithashtu janë arrestuar dhe tre ekstremistë të tjerë të grupit për “Epirin e Veriut”.

Në stacionin e policisë në Gjirokastër janë të katër drejtuesit e lartë të komunitetit grek për Epirin e Veriut. Ata janë pyetur nga policia shqiptare për praninë e tyre në Bularat.

Të arrestuarit janë Babis Karathanos – Kryetar i Bashkimit Qendror të Epirit të Veriut, Thomas Stefos Ish-anëtar i Këshillit të Përgjithshëm të Komisionit të DEEUM, Christos Doutsis – ish-Komisioner i Lartë i Dropolit të Epërm, Andrea Kourti, Këshilltar i Bashkisë Ilioupolis.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Në Parlamentin kroat: Serbisë t’i ndalohet hyrja në BE derisa të pranoj agresionin e bërë

Opozitarët në Kroaci, Hrvoje Zekanoviç dhe Ruza Tomasiç në parlament i kanë adresuar një kërkesë …

Leave a Reply

Loading...