Kryefaqja / LAJME / Zbulohen kush janë 12 personat e ndaluar në Gjirokastër

Zbulohen kush janë 12 personat e ndaluar në Gjirokastër

Në një lidhje direkte me emisionin “Open” në Top Channel, gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha raportoi nga Gjirokastra se çfarë po ndodh pas ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës.

Gazetarja e Top Channel ka mësuar në rrugë jo zyrtare se në mbrëmje janë ndaluar 12 persona, 6 nga të cilët janë shtetas grekë, ndërsa 6 të tjerë janë minoritarë.

Emrat e personave të ndaluar:

1- Andrea Panajot Kuri.

2- Thoma Filip Stefo

3- Kristo Anastas Duci

4- Haralamb Nikolla Karathano

5- Thanas Vangjel Papas

6- Pirro Kosta Panajoti

7- Dhimiter Nasipa Kostandinos

8- Nina Dhionis Dinos

9- Kostantandinos Grigoris Gizolis

10- Anestis Kostaqis Panajotis

11- Jorgos Dhimitris Varelas

12- Athanasis Jorgos Papas dhe nga forcat anti terror Fier, janë ndaluar Apostol Jorgo Thoma dhe Theodhor Nikolla Petropulos.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Aktakuzë ndaj Xhavit Halitit dhe Gani Dreshajt për sulm dhe kanosje ndaj Arben Gashit

Si pasojë e një kontakti fizik që kishte ndodhur më 18 maj 2018 në Kuvendin …

Leave a Reply