Kryefaqja / LAJME / Pas ngjarjes në Bularat, 57 fashistë grekë shpallen non grata

Pas ngjarjes në Bularat, 57 fashistë grekë shpallen non grata

Pas ngjarjeve të djeshme në Bularat 57 fashista grekë janë shpallur non grata.

Këta persona konsiderohen të rrezikshëm për vendin tonë pasi kanë nxitur urrejtje dhe tubime.

Kujtojmë që 44 shtetas grekë janë kthyer dje në pikë doganorë të Kakavijës pasi ishin nisur për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të Kostandinos Kacifas, ndërsa 12 të tjerë u shoqëruan në polici.

Mëngjesin e sotëm policia la të lirë 12 personat e shoqëruar dje.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

FOTO/ Vajza nga Kosova fiton kurorën e bukurisë në Miss New York USA 2019

Bukuroshja me origjinë shqiptare Florinda Kajtazi mbrëmjen e kaluar arriti të triumfojë mes shumë vajzave …

Leave a Reply

Loading...