Kryefaqja / LAJME / Paralajmërimi i ish-diplomatit: Shqipëria e krijoi Mitrovicën e saj në Jug të vendit”

Paralajmërimi i ish-diplomatit: Shqipëria e krijoi Mitrovicën e saj në Jug të vendit”

Ish-diplomati shqiptar, Shaban Murati, duke marrë shkas nga ngjarjet e ndodhura ditën e djeshme në fshatin Bularat, në jug të Shqipërisë, paralajmëron përmes një statusi të bërë në rrjetet sociale se Shqipëria e krijoi dje Mitrovicën e saj në jug të vendit.

Postimi i Muratit

Paralajmërim! Shqipëria e krijoi Mitrovicën e saj në Jug të vendit”.

Shaban Murati i referohet thirrjeve antishqiptare dhe raciste që u dëgjuan dje në Bularat të Gjirokastrës, në ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas, ku të pranishëm ishin edhe dy deputetë të Kuvendit të Shqipërisë, Vangjel Dule dhe Vangjel Tavo.

Ekstremistët e ardhur nga Greqia nuk u mjaftuan me kaq, por ata morën nën kontroll për disa minuta edhe aksin kombëtar Gjirokastër-Kakavijë, duke vendosur një precedent të ri dhe të rrezikshëm.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Shifra mjerimi! Shqiptarët paguhen 10 herë më pak sesa evropianë

Instituti i Statistikave INSTAT ka dalë në përfundimin që një orë pune në Shqipëri kushton …

Leave a Reply