Kryefaqja / OPINION / Bekim Jashari: Gjergj Kastrioti krenaria jonë

Bekim Jashari: Gjergj Kastrioti krenaria jonë

“Është krenaria jonë shqiptare, është identiteti ynë, është personaliteti që ka frymëzuar me shekuj shqiptar në rrugën e tij për liri dhe pavarësi. Mesazhi që ka sjell dhe ka përcjell, dhe përcillet edhe sot nga heroi ynë kombëtar është universal….Ne e kemi për obligim që të ua lëmë trashëgim brezave që do vijnë pas nesh, për ta trashëguar këtë vend të bekuar, atdheun tonë të shtrenjt Kosovën”, u shpreh i pari i Skenderajt. 

http://shqiperiaebashkuar.al/?p=24715

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Deklarata e fortë e Ngjelës: Politikanët shqiptarë fshehën 5 miliardë euro

Avokati Spartak Ngjela ka zbuluar detaje të padëgjuara më parë në lidhje me politikanët shqiptarë. …

Leave a Reply