Kryefaqja / LAJME / Meta dekreton Sandër Lleshin në postin e Ministrit të Brendshëm

Meta dekreton Sandër Lleshin në postin e Ministrit të Brendshëm

Presidenti Ilir Meta pas dy refuzime, ka marrë vendimin për të dekretuar Sandër Lleshin, në postin e Ministrit të Brendshëm.

Burimet kanë të ditur se presidenti Meta e ka dekretuar Lleshin, ndërkohë sot ka dekretuar edhe lirimin e tij si Gjeneral.

Kujtojmë se Presidenca e Kryeministria kanë pasur një sërë polemikash lidhur me mosdekretimin e Lleshit si ministër, ndërsa Presidenti shprehej se nuk mund ta dekretonte, pasi ai rezultonte si ushtarak aktiv, e kjo binte ndesh me Kushtetutën.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Letër e hapur nga Grupi i heronjëve të Kumanovës: “Do ta ndjekim Gruevskin, Mijallkovin dhe Ali Ahmetin deri në fund të botës! Ne nuk kemi ardhur as për para, e as për përfitime por për të realizuar qëllimin kombëtar dhe për shkak të mosrealizimit të Marrëveshjes së Ohrit.”

Grupi i Kumanovës, përmes familjarëve të tyre ka dërguar një reagim publik. Në këtë reagim …

Leave a Reply