Kryefaqja / LAJME / SPORT / Akil Gjakova e fiton medaljen e argjendtë në Hagë

Akil Gjakova e fiton medaljen e argjendtë në Hagë

Akil Gjakova ka rrëmbyer medaljen e argjendtë në Grand Prix e Hagës.

Xhudisti kosovar humbi finalen ndaj rusit, Musa Mogushkov në kategorinë 73 kilogramë.

Finalja ishte një ndeshje mjaft e vështirë, dhe fituesi u vendos vetëm në vazhdime.

Kujtojmë se dje në këtë garë Distria Krasniqi e rrëmbeu medaljen e bronztë.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Boksieri shqiptar e nokauton serbin

Shqipjon Hoti ka arritur për vetëm gjashtë raunde, ta nokautoi boksierin serb, Milosh Jankovic. 21-vjeçari …

Leave a Reply

Loading...