Kryefaqja / LAJME / SPORT / Kosova me një këmbë në fazën tjetër, gjunjëzon Maltën

Kosova me një këmbë në fazën tjetër, gjunjëzon Maltën

“Dardanët” ishin më të mirë se kundërshtari në secilin aspekt të lojës, duke dominuar dhe mos i dhënë shans kundërshtarit.

Serinë e golave e hapi Vedat Muriqi, i cili në minutën e 15’ realizoi pas asistimit të Milot Rashicës.

Pjesa e parë u mbyll vetëm me atë gol, edhe pse Kosova rrezikoi edhe katër herë të tjera.

Në pjesën e dytë pati një rrebesh të golave nga lojtarët e Kosovës.

Në minutën e 70’ ishte Benjamin Kololli i cili me një super gol dyfishoi epërsinë.

Pas Kolollit, ishte Donis Avdijaj që realizoi golin e tretë në minutën e 78’. Vetëm dy minuta më vonë Avdijaj realizoi edhe golin e dytë personal dhe të katërtin e Kosovës.

Rezultati u vulos nga Milot Rashica, i cili në minutën e 86 realizoi për 5:0.

Me këtë fitore Kosova ruan vendin e parë, me dy pikë më shumë se Azerbajxhani, me të cilët përballemi të martën, në stadiumin “Fadil Vokrri”. /Lajmi.net/

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Boksieri shqiptar Uldedaj e fiton titullin botëror WBO dhe shpërthen në lot

Jurgen Uldedaj e ka fituar titullin botëror në kategorinë WBO për të rinj, pasi e …

Leave a Reply