Kryefaqja / LAJME / Eskorta e Ambasadës turke vrau 4 shqiptarë, Ternava i shqetësuar për 4 brinjët e Ambasadores turke

Eskorta e Ambasadës turke vrau 4 shqiptarë, Ternava i shqetësuar për 4 brinjët e Ambasadores turke

Mbrëmjen e djeshme ndodhi një aksident i rëndë në Mramor në afërsi të Prishtinës, ku për pasojë vdiqën 4 persona, pjesë e aksidentit ishte edhe ambasadorja e Turqisë, e cila mbeti e lenduar, sipas të afërmëve të viktimave shkak i aksidentit ishte eskorta e Ambasadës Turke e cila udhëtonte 180 km/h.

Ndërsa për shtetin e kartonit të Kosovës, fajtor për këtë aksident ishin personat që humbën jetën.

Myftiu Naim Tërnava, së bashku më politikanët servil ia mesynë n’vrap se kush po mberrinë më shpejt në QKUK për të parë ambasadoren turke, ndërsa për 4 shqiptarët që humben jetën myftiut dhe politikanëve shqiptar nuk iu bëhej aspak vonë.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Aktakuzë ndaj Xhavit Halitit dhe Gani Dreshajt për sulm dhe kanosje ndaj Arben Gashit

Si pasojë e një kontakti fizik që kishte ndodhur më 18 maj 2018 në Kuvendin …

Leave a Reply