Kryefaqja / LAJME / Kështu gjunjëzohet Serbia shoviniste. Vlera e dinarit serb do bije, papunësia në Serbi do të rritet pas taksës 100%

Kështu gjunjëzohet Serbia shoviniste. Vlera e dinarit serb do bije, papunësia në Serbi do të rritet pas taksës 100%

Ekonomisti Hekuran Murati ka folur për taksën e re prej 100 për qind, që Qeveria e Kosovës ka vendosur ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.

Murati ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se kjo taksë ka qenë e domosdoshme, teksa ka përshëndetur vendimin e Qeverisë.

Sipas tij, taksa madje është vonuar. “Por, më mirë vonë se kurrë”, është shprehur ai, shkruan Gazeta Express.

Murati gjithashtu theksoj se pas kësaj takse që Kosova miratoj sot, vlera e dinarit serb do bije e gjithashtu edhe papunësia në Serbi do të rritet pasi që sipas Muratit tregu i Kosovës për Serbinë ishte shumë fitimprurës.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...