Kryefaqja / LAJME / VIDEO/ Deputetëve serbë iu pengon gjuha shqipe në Kuvendin e Malit të Zi

VIDEO/ Deputetëve serbë iu pengon gjuha shqipe në Kuvendin e Malit të Zi

Sa herë që Luigj Shkreli flet në gjuhën shqipe, unë do të flas në gjuhën ruse, thotë deputeti fashist serb në parlamntin e Malit të Zi.

Një nga udhëheqësit e  Partisë PopulloreSerbe Milano Knezeviç gjatë diskutimit të tyre në Parlament se ai gjithmonë do të flasin gjuhën ruse për aq kohë sa deputeti shqipta Luigj Shkreli flet në gjuhën shqipe.

Deputeti serb me një retorikë fashisteflet kundër gjuhës shqipe dhe kundë simboleve shqiptare në Malin e Zi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kurti i reagon Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave …

Leave a Reply

Loading...