Kryefaqja / LAJME / “CIA dërgon anije të mbushura me armë për ushtrinë e Kosovës”

“CIA dërgon anije të mbushura me armë për ushtrinë e Kosovës”

Një anije amerikane  e ngarkuar me armë të  teknolegjisë së fundit për nevojat e të ushtrisë së Kosovës është në rrugën e saj përtej Atlantikut që do të mbërrinë në portin e Durrësit në Shqipëri, shkruan gazeta serbe ‘novosti’.

Sipas gazetës, ngarkesa e me armë do të dërgohet për në bazat e Forcave të Sigurisë së Kosovës. E përditshmja përmend më tej të dhënat e marra nga shërbimet serbe të sigurisë, të cilat kanë raportuar se “ky aranzhim konspirativ është pjesë e skenarit të Prishtinës për të marrë kontrollin e pjesës veriore  të Kosovës”.

Sipas gazetës të financuar nga Putin “Prapa kësaj loje qëndron Amerika, dhe i përshtatet planeve të autoriteteve të Prishtinës që synojnë krijimin e ushtrisë më 14 dhjetor”, thuhet në letër.

Veçernje Novosti gjithashtu pretendon se ideja për taksën 100 përqind  për mallrat nga Serbia qendrore erdhi nga Uashingtoni.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...