Kryefaqja / LAJME / Tubim në Gjirokastër në 8 dhjetor kundër fashistëve grekë

Tubim në Gjirokastër në 8 dhjetor kundër fashistëve grekë

Data e tubimit është zgjedhur 8 dhjetori, pikërisht ditën kur në Bularat do mbahet një ceremoni nga minoritarët për Konstandin Kaçifën, ekstremisti i pushkatuar gjatë shkëmbimit të zjarrit me RENEA-n mesditën e 28 tetorit.

Njoftimi nga organizatorët:

Proteste paqesore!
Ftojme te gjithe shqiptaret te jene te pranishem ne sheshin “Cerciz Topulli”
ne Gjirokaster, diten e shtune dt. 8 dhjetor 2018 ora 11:00. Autobuzat do te jene falas dhe nisja e tyre behet nga sheshi “Nene Tereza” ne Tirane, ora 04:30. Eja edhe ti, per Nenen Shqiperi!

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Hutohen serbët, e duartrokasin Makronin kur thotë se Kosova është e pavarur!

Presidenti i Francës, Emanuel Macron qëndroi për një vizitë zyrtare dje në Serbi. I pari …

Leave a Reply