Kryefaqja / LAJME / RENEA, FNSH, Forcat malazeze dhe kroate blindojnë Bularatin dhe bëjnë gati armët, frikë dhe panik nga ekstremistët grekë

RENEA, FNSH, Forcat malazeze dhe kroate blindojnë Bularatin dhe bëjnë gati armët, frikë dhe panik nga ekstremistët grekë

Më datën 8 dhjetor, ora 11:00 është paralajmëruar mbajtja e një ceremonie përkujtimore për Kostandin Kaçifasin në Bularat të Gjirokastrës. Forca të shumta policie kanë mbërritur në Gjirokastër ditën e sotme për të mbajtur nën kontroll të gjithë zonën, pasi priten tubime.

Këtë gjë e bëri të ditur gazetarja Entiola Bode në një lidhje telefonike për emision ‘360 gradë’ më Artur Zhejin. Bode u shpreh se gjithashtu forca policie malazeze dhe kroate kanë mbërritur në Gjirokastër në sajë të një operacioni, por që do të jenë prezente edhe në datën 8 dhjetor.

‘Në këto momente kanë ardhur forca të shumta të policisë, të FNSH-së dhe të forcave RENEA. Po ashtu forca policie kroate dhe malazeze kanë mbërritur në Gjirokastër për të marrë pjesë në një mision në kuadër të operacionit ‘Drino 2′ por do të jenë edhe në datën 8 në të gjitha pikat kufitarepër të pritur të gjithë ata që do të hyjnë nga Greqia’, tha Bode.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Letër e hapur nga Grupi i heronjëve të Kumanovës: “Do ta ndjekim Gruevskin, Mijallkovin dhe Ali Ahmetin deri në fund të botës! Ne nuk kemi ardhur as për para, e as për përfitime por për të realizuar qëllimin kombëtar dhe për shkak të mosrealizimit të Marrëveshjes së Ohrit.”

Grupi i Kumanovës, përmes familjarëve të tyre ka dërguar një reagim publik. Në këtë reagim …

Leave a Reply