Kryefaqja / LAJME / EKSKLUZIVE/ Veseli teston pajisjet ushtarake amerikane që do ti dhurohen Kosovës (FOTO-VIDEO)

EKSKLUZIVE/ Veseli teston pajisjet ushtarake amerikane që do ti dhurohen Kosovës (FOTO-VIDEO)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli po qëndron për vizitë zyrtare në Iowa të SHBA-ve.

Ai gjatë qëndrimit atje është një ndër takimet më të rëndësishme ishte vizita e tij në kampin ushtarak “Camp Dodge”, kampi kryesor ushtarak që ka bashkëpunim me FSK-në, shkruan lajmi.net.

Vizita e tij në këtë kamp lidhet edhe me formimin e Ushtrisë së Kosovës, që tashmë është caktuar të ndodhë me 14 dhjetor.

Ndër të tjera, Veseli ka testuar edhe pajisjet ushtarake amerikane të cilat do t’i ketë Ushtria e Kosovës e cila votohet javën e ardhshme në Kuvend. /Lajmi.net/

Foto:

Video:

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Letër e hapur nga Grupi i heronjëve të Kumanovës: “Do ta ndjekim Gruevskin, Mijallkovin dhe Ali Ahmetin deri në fund të botës! Ne nuk kemi ardhur as për para, e as për përfitime por për të realizuar qëllimin kombëtar dhe për shkak të mosrealizimit të Marrëveshjes së Ohrit.”

Grupi i Kumanovës, përmes familjarëve të tyre ka dërguar një reagim publik. Në këtë reagim …

Leave a Reply