Kryefaqja / LAJME / Llalla: Ekstremistë grekë po vijnë nga Rinasi, mbështeten nga lobi rus

Llalla: Ekstremistë grekë po vijnë nga Rinasi, mbështeten nga lobi rus

Gazetari Arben Llalla në një lidhje për “360 Gradë” në Ora News, tha se më 8 dhjetor pritet të vijnë shumë grekë me rastin e 40 ditëve të vrasjes së Kostandin Kacifas. Sipas tij, por përdoret për këtë aeroporti i Rinasit.

Pjesë nga biseda: 

Llalla: Ne duhet të kalojmë pak në Bularat dhe më datën 8 çfarë do të ndodhë, sepse grupet ekstremiste greke kanë marrë garanci që do t’i mbështesë ushtria e Greqisë me helikopter meqë Bularati është 2-3 km në vijë ajrore. Grupet ekstremiste por vijnë nëpërmjet aeroportit të Rinasit nga Gjermania dhe Qiproja dhe të Amerikës. Duket shikuar që vija tokësore kontrollohet. Prandaj, duhet të jemi shumë të kujdesshëm. Edhe ai në Bularat kishte kallash dhe kanë shumë të tjerë armë atje. Flasim me garanci. Qëllimi kryesor është që të dështojnë marrëveshjet shqiptaro-greke dhe ato greko-maqedonase pasi flitet për financime nga lobi rus që është shumë i fuqishëm. 

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Letër e hapur nga Grupi i heronjëve të Kumanovës: “Do ta ndjekim Gruevskin, Mijallkovin dhe Ali Ahmetin deri në fund të botës! Ne nuk kemi ardhur as për para, e as për përfitime por për të realizuar qëllimin kombëtar dhe për shkak të mosrealizimit të Marrëveshjes së Ohrit.”

Grupi i Kumanovës, përmes familjarëve të tyre ka dërguar një reagim publik. Në këtë reagim …

Leave a Reply