Kryefaqja / LAJME / Pas Amerikës vjen mbështetja e fuqishme nga kjo superfuqi botërore për Ushtrinë e Kosovës

Pas Amerikës vjen mbështetja e fuqishme nga kjo superfuqi botërore për Ushtrinë e Kosovës

Me 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës pritet të votohet projekt-ligji që fillon transformimin FSK-në në Ushtri të armatosur.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) publikisht kanë deklaruar pro të drejtës së Kosovës për të pasur Ushtri që do t’i jepte mundësi ta mbronte vetën në Ballkanin e tendosur.

Pas Amerikës edhe superfuqia tjetër Britania e Madhe, është e çartë, “Kosova duhet ta ketë Ushtrinë e saj”.

Kujtojmë që Britania e Madhe deri me tani ka mbështetur Kosovën në çdo hap të saj drejtë lirisë, pavarësisë dhe drejt hyrjes në gjitha organizatat botërore.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Shërbimet e huaja “rrethojnë” presidentin e rrëzuar Ilir Meta, masa për të mos lejuar rastin “Gruevski”

Ka nisur fundi dhe izolimi, i kreut të shtetit në proces shkarkimi e hetimi, i …

Leave a Reply