Kryefaqja / LAJME / SPORT / Shaqiri festoi përsëri me Shqiponjë

Shaqiri festoi përsëri me Shqiponjë

Shqiponja dykrenore është bërë hit botëror këtë vit, shkruan Zeri.info.

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka e formuan shqiponjën me duar kur festuan golat ndaj Serbisë në Botërorin 2018.

Më pas, atyre iu ndalua të festonin me shqiponjë.

Por, Shaqiri. Pasi e shënoi golin ndaj Burnleyt së fundmi e formoi shqiponjën në një mënyrë tjetër, siç mund ta shihni në këtë fotografi.

Futbollisti i Liverpoolit e ka postuar foton në Instagram, ndërsa asaj ia ka përcjellë edhe një figurë shqiponjë dhe një raketë, duke dashur të thotë se shqiponja po fluturon. /Zëri

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Shqiptari i vetëm që u duartrokit nga serbët: Lexoni 5 fakte për Fadil Vokrrin

Legjenda e futbollit shqiptar, Fadil Vokrri mbetet futbollisti më i njohur dhe i adhuruar në …

Leave a Reply