Kryefaqja / LAJME / SPORT / Celina: S’jam norvegjez, por shqiptar

Celina: S’jam norvegjez, por shqiptar

Bersant Celina ua ka bërë me dije norvegjezëve se nuk është ndier asnjëherë norvegjez, për atë vendosi ta refuzonte këtë Përfaqësuese, duke iu bashkuar Kosovës.

“Ndihem shqiptar i Kosovës. Ky vend më donte dhe shfaqi interesim më të madh. Dhe, kështu ndodhi”, ka thënë 19-vjeçari për mediet norvegjeze. “Unë e kam familjen në Kosovë dhe kjo ndoshta është arsyeja më madhe. Ata kanë kaluar periudhë të vështirë. Unë kam nënshtetësi norvegjeze, por kurrë nuk jam ndier norvegjez”, vazhdoi talenti i Manchester Cityt.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Majlinda e pandalshme, prek gjysmëfinalen e Grand Slamit në Dyseldorf

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinalen e Grand Slamit të Dyseldorfit në Gjermani. Xhudistja nga …

Leave a Reply