Kryefaqja / LAJME / SPORT / Nora Gjakova nderon Kosovën me medalje në Kinë

Nora Gjakova nderon Kosovën me medalje në Kinë

Xhudistja nga Kosova Nora Gjakova i ka sjellë një sukses tjetër Kosovës në sportin e xhudos, pasi ka siguruar medaljen e argjendtë duke shkuar deri në finale në Masterin që po mbahet në Goungzhou të Kinës.

Nora Gjakova nuk arriti ta mposhtë japonezen Tsukasa Yoshida në finale, kategoria -57 kg, pasi u mposht 1-0.

Para Gjakovës Distria Krasniqi i siguroi Kosovës medalje të artë, kurse Akil Gjakova nuk arrit të fitojë medalje për shkak se u eliminua më herët.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Akil Gjakova gjunjëzon xhudistin rus në finale dhe merr medaljen e artë

Akil Gjakova është shpallur kampion në kategorinë e peshave deri në 73 kilogramë në Grand …

Leave a Reply