Kryefaqja / TË NDRYSHME / Trupi ju paralajmëron një muaj përpara infarktit, këto janë shenjat

Trupi ju paralajmëron një muaj përpara infarktit, këto janë shenjat

Problemet më të zakonshme shëndetësore në të gjithë globin këto ditë janë sulmet në zemër.

Sipas ekspertëve, trupi juaj do t’ju paralajmërojë gjashtë muaj para sulmit në zemër, ju takon të njihni këto simptoma.

Ka shumë sëmundje që mund të ndikojnë shëndetin e zemrës në mënyrë negative.

Sëmundjet që mund të ndikojnë në zemrën tuaj janë aritmia, sëmundja e arteries koronare dhe defekte kongjenitale të zemrës.

Ju mund ta përmirësoni lehtë shëndetin tuaj të zemrës duke ushtruar, duke bërë në një dietë më të shëndetshme, duke rritur sasinë e acideve yndyrore omega-3, duke konsumuar shtesa hekuri, ose thjesht nga burimet natyrore të ushqimit.

Duhet të kontrolloni për këto simptoma që trupi iu paralajmëron në rast të një sulmi në zemër.

– Çrregullimet e gjumit

– Lodhje ekstreme

– Rritje e ankthit

– Shkurtim frymëmarrje.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

‘Disa e kanë kishën, disa xhaminë e disa tyrben, por ne duhet të kthehemi kah Amerika që të falemi”

Në orët e hershme të mëngjesit të datës 15 janar 1999, ashtu siç ishte planifikuar …

Leave a Reply

Loading...