Kryefaqja / LAJME / VIDEO/ 20 vjet më parë: Robër serbë të zënë nga UÇK

VIDEO/ 20 vjet më parë: Robër serbë të zënë nga UÇK

Me anë të një video të publikuar nga arkivi i agjencisë së lajmeve AP, është përkujtuar ngjarja e 20 viteve më parë, kur UÇK zuri rob tetë ushtarë serbë. Kjo ndodhi në zonën e Shalës së Bajgorës.

Në pamje shihen robërit serbë në kushte krejt normale, mbrenda një ambienti ku ata qëndrojnë si “në shtëpinë e tyre”, duke tymosur dhe duhan.

Njëri prej tyre shprehet madje se edhe janë ushqyer nga armiku. Më vonë, këta robë u këmbyen me robër kosovarë të UÇK-së të zënë nga forcat serbe.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...