Kryefaqja / LAJME / EKSKLUZIVE/ Kristian Prenga rrëfehet ‘pa doreza’: Gjithçka për krenarinë e shqiptarëve, ëndrra ime (Video)

EKSKLUZIVE/ Kristian Prenga rrëfehet ‘pa doreza’: Gjithçka për krenarinë e shqiptarëve, ëndrra ime (Video)

Gjigandi 27 vjeçar Kristian Prenga sigurisht që është një ndër sportistët me të cilin krenohet një komb i tërë.

Si boksier profesional Kristi numëron plot 9 fitore, vetëm një barazim, e ndërsa ende nuk e njeh se çfarë do të thotë fjala humbje.

Gjigandi Kuq e Zi nga Mirdita sfidoi në 15 dhjetor 2018 në Toronto të Kanadasë ndaj senegalezit Aldo Colliander, i cili mbron ngjyrat e flamurit suedez.

E ndërsa Stafi i ShqipëriaIme ishte në përkrahje të tij, ku ndoqi hap pas hapi atë që bëri krenarë të gjithë shqiptarët, ku zhvilloi dhe një intervistë me të.

27 vjeçari tregon për përjetimet e ndjesitë gjatë ndeshjes, ëndrrën e së ardhmes si dhe mundësisë për të zhvilluar ndeshje në atdheun e tij.

Ai po ashtu foli dhe në lidhje me marrëdhëniet me sportistët e tjerë, anët e errëta e po ashtu për trukimet e ndeshjeve.

Për më tepër ndiqni videon e mëposhtme.

Intervista e plotë:

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...