Kryefaqja / HISTORI / Gjurmë Shqiptare: Zvicra pranë Leskovikut

Gjurmë Shqiptare: Zvicra pranë Leskovikut

Përse në vitin 1927 u ngrit fshati me emrin Zvicër? Cila është historia e tij? Nga u larguan banorët? Cilat janë qëndrat e tjera që u ngriten për shqiptarët e përzënë nga përtej kufijeve? Ndiqni të plotë videon e dokumentarit të gazetarit Marin Mema

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Zbulohen të dhëna të reja, a ishte Skënderbeu nga Hasi?

Nga Prof. Asoc. Dr. Muhamet Bela Për vetë rëndësinë dhe rolin e spikatur që pati …

Leave a Reply