Kryefaqja / LAJME / HISTORIKE! Dua Lipa fiton çmimin Grammy Awards

HISTORIKE! Dua Lipa fiton çmimin Grammy Awards

Dua Lipa shkruan përsëri historinë, shpërblehet në Grammy Awards

Këngëtarja shqiptare sapo ka fituar çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ me këngën “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City”, Diplo dhe Mark Ronson.

Ky ishte reagimi i çmendur i këngëtares shqiptare pas njoftimit për marrjen e çmimit në Grammy Awards:

https://mobile.twitter.com/enews/status/1094739951370100742?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1094739951370100742&ref_url=http%3A%2F%2Fshqiperia.njekomb.com%2F37164%2F
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Ushtarët shqiptarë këndojnë shqip/ Ushtria zvicerane: Nuk na shqetësojnë këngët në gjuhën shqipe nga radhët e ushtarëve tane!

“Dy zemra në një trup. Në Zvicër, ushtarët këndojnë himnin shqiptar..” («Deux coeurs dans leur …

Leave a Reply